Opleidingen tot persoonsbeveiliging: ‘de kunst is om niet op te vallen’
Vraag mensen wat ze denken van een persoonsbeveiliger en ze zullen vooral de brede mannen, de zwarte zonnebril en de oortjes in noemen. Armen over elkaar. Kijkend alsof er ieder moment iets kan gebeuren dat ze meteen onder controle moeten krijgen. Toch is niets minder waar binnen de opleidingen tot persoonsbeveiliging.
Er leeft een soort Hollywood-beeld van persoonsbeveiliging. Terwijl het juist de kunst is om zo min mogelijk op te vallen. Experts en onze docenten zeggen allemaal hetzelfde: de beste persoonsbeveiliger zie je bijna niet.
Tijdens de opleidingen tot persoonsbeveiliging besteden we daarom veel aandacht aan waar het wel om gaat. Om observeren, analyseren en vooruitdenken. Daarmee maken we het verschil bij ons in de opleidingen. Het is niet de kunst om te reageren als er iets gebeurt. Veel belangrijker is het om dit eerder te herkennen. Dat er iets kan gebeuren. Om het in de meeste gevallen voor te kunnen zijn.
Liever voorkomen dan ingrijpen
Wat veel kandidaten pas tijdens de opleidingen tot persoonsbeveiliging merken is dat het veel meer draait om voorkomen. Niet om ingrijpen, tijdens een dreigende situatie. Natuurlijk is dat ook belangrijk, maar dan is het eigenlijk al te laat.
Onze opleiding tot persoonsbeveiliger begint daarom ver voor het moment dat er daadwerkelijk een dreigende situatie ontstaat. En ver voordat een cliënt ergens aankomt. Een goede persoonsbeveiliger denkt steeds een paar stappen vooruit:
- Hoe ziet de omgeving eruit?
- Waar zitten risico’s?
- Wat valt op in gedrag?
- Welke vluchtroutes zijn er?
- Hoe beweegt een menigte?
- Wat verandert er in de sfeer?
Veel belangrijker dan spierkracht is ‘situational awareness’. Dat is waar we ons mee onderscheiden binnen de persoonsbeveiliging opleidingen in Nederland. We trainen om het goed te doen. Door een stap verder te denken, en vooruit te plannen. Om goed op de hoogte te zijn van wat er speelt. Zodat er zo min mogelijk onverwachte wendingen plaatsvinden.
Goede persoonsbeveiligers zijn haast onzichtbaar
U zou het misschien niet denken, maar tijdens de opleidingen tot persoonsbeveiliging besteden we veel aandacht aan onzichtbaar zijn. Discretie is een belangrijk onderdeel van professionele beveiliging.
De opdracht is nadrukkelijk niet om indruk te maken. De opdracht is om de veiligheid te organiseren, zonder onnodige spanning te creëren. Een goede persoonsbeveiliger:
- Blijft rustig
- Communiceert professioneel
- Werkt beheerst
- En houdt controle zonder dominant aanwezig te zijn
Het is de kunst om professioneel te zijn en vertrouwen uit te stralen. Omdat de situatie onder controle is. Vanuit een goede inschatting van wat er zou kunnen gebeuren. En dat steeds voor te zijn.
|
Onderdeel |
Waarom het belangrijk is |
|
Observeren en waarnemen |
Dreigingen vroeg herkennen |
|
Risicoanalyse |
Situaties vooraf beoordelen |
|
Communicatie |
Rust en controle behouden |
|
Gedragsherkenning |
Afwijkend gedrag signaleren |
|
Proactief beveiligen |
Problemen voorkomen |
|
Mentale weerbaarheid |
Professioneel blijven onder druk |
|
Discretie |
Veiligheid organiseren zonder escalatie |
Opleidingen tot persoonsbeveiliging: proactief
Binnen de opleidingen tot persoonsbeveiliging gaat het om een proactieve houding. En het gaat om mentale weerbaarheid. Die twee eigenschappen en vaardigheden zijn belangrijker dan ‘stevig optreden’. Sterker nog, het is de kunst om zo min mogelijk zichtbaar te zijn. Als het niet nodig is om zichtbaar te zijn is dat vaak een heel goed teken.
Benieuwd naar onze opleidingen tot persoonsbeveiliging en hoe we ons daarmee onderscheiden in Nederland? We vertellen u er graag meer over.
Stel ons uw vragen
Of bel ons op telefoonnummer 030 410 03 01.